Warsztaty – Legalna Kultura

We wtorek 21.02 w naszej szkole odbyły się ,,kulturalne warsztaty.” Poprowadził je Marcin Kotyła, który specjalnie dla nas przyjechał z Warszawy dzięki Fundacji Legalnej Kultury. Pierwsza połowa zajęć była skierowana do uczniów klas gimnazjalnych. Dowiedzieli się: czym są legalne źródła i dlaczego warto z nich korzystać, czy i co można ściągać i udostępniać w Internecie, jakie są zasoby sieci przydatne w nauce, czym jest plagiat oraz licencje Creative Commons. Wszyscy bardzo chętnie i aktywnie brali udział. Po spotkaniu z uczniami odbyły się warsztaty dla nauczycieli – wyjaśniły dużo kwestii prawnych, z którymi spotykają się w codziennej pracy. Było to niesamowicie pouczające spotkanie dla całej naszej szkoły ;-) Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz spotkamy się z Legalną Kulturą uczestnicząc w kulturalnych festiwalach.

Waldemar Śramski