• Co nas wyróżnia?

• Szkoła Podstawowa im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Tychach to jedna z najlepszych szkół skupionych w Społecznym Towarzystwie Oświatowym. Od prawie 30 lat uczymy i wychowujemy dzieci i młodzież w atmosferze bezpieczeństwa, otwartości i tolerancji a nasi uczniowie uzyskują najwyższe wyniki w egzaminach zewnętrznych.

Stawiamy sobie dwa główne cele: indywidualizację nauczania i zapewnienie bezpieczeństwa uczniowi. Chodzi bowiem o to, aby uczeń rozwinął drzemiące w nim zdolności i dawał sobie radę w życiu; posiadał umiejętność uczenia się, odpowiednią wiedzę, a jednocześnie posiadał odwagę cywilną, potrafił zaprezentować się na szerszym forum.

Cała szkoła podstawowa funkcjonuje jako zwarta społeczność. Szkoła nasza jest wielką szansą dla uczniów zdolnych, ambitnych, a także nieśmiałych, nieprzebojowych, którzy w klasach o niewielkiej liczbie uczniów mogą otrzymać niezbędną pomoc i być właściwie ocenieni.

Szkoła Podstawowa to szkoła SPOŁECZNA – alternatywa dla szkół państwowych, często ograniczonych zbytnią biurokracją szkół i prywatnych, w których najważniejszy jest zysk właściciela.

• Nasza szkoła jest szkołą Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO)

• STO to największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce. Działające od 1987 roku stowarzyszenie prowadzi prawie 100 szkół i przedszkoli, które zapewniają dzieciom i młodzieży optymalne warunki rozwoju. W placówkach prowadzonych przez STO uczy się obecnie ok. 15 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób.

Społeczne Towarzystwo Oświatowe działa poprzez samodzielne koła terenowe (SKT). SKT 30 STO – organ, który prowadzi naszą szkołę – jest jednym z ponad 70 kół terenowych STO. Przedstawiciele kół i szkół spotykają się co roku na Konferencji Programowej STO i zdobywają nowe umiejętności podczas Wakacyjnej Szkoły STO. Co kilka lat, zgodnie z postanowieniami Statutu STO, delegaci z kół terenowych wybierają władze Społecznego Towarzystwa Oświatowego, w tym Zarząd Główny STO.

STO wspiera koła w prowadzeniu szkół. Stowarzyszenie działa również na rzecz poprawy jakości edukacji, zabiegając o to, by polska szkoła była nowoczesna, otwarta na świat i przyjazna uczniom. Przedstawiciele STO regularnie zabierają głos w sprawach ważnych dla polskiej szkoły, a stowarzyszenie konsultuje i opiniuje projekty aktów prawnych, dotyczących oświaty. STO wspiera także inicjatywy, które wzbogacają edukację dzieci, młodzieży i dorosłych.

Więcej informacji o Społecznym Towarzystwie Oświatowym znajdą Państwo na stronie internetowej stowarzyszenia.

Przykładowe projekty STO:
      •    Profesor Wnuczek,
      •    #Szkoła2030,
      •    #JaTyOnOff,
      •    Konferencja „Głowa w koronie”.

• Ważne

i najważniejsze
        • Oferta szkoły - co tu robimy?
        • Ludzie tworzący szkołę
        • Chwalimy się - osiągniecia, publikacje
        • Pokaż
        • Kalendarium, wydarzenia, ogłoszenia i inne ważne sprawy
        • STO SKT nr 30 w Tychach - organ prowadzący szkołę
        • Organizacja pracy Szkoły
  • Linki

• LIBRUS Synergia
    • SP STO na FB :)
    • STO
    • MEN
    • Tychy Dobre Miejsce
    • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
    • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    • Carl Rogers
    • Ale kiedy jest się młodym, trzeba zobaczyć różne rzeczy, zbierać doświadczenia, myśli, poszerzać horyzonty.
    • Joseph Conrad Korzeniowski
    • (...) bo tak naprawdę wszystko, co można zrobić, to kochać drugiego człowieka.
    • Ann Brashares