Aktualności

   

Wyloguj się do życia - razem z nami

Internet i komputer nie powinny w nikim budzić negatywnych skojarzeń. Są elementem codzienności - korzystamy z nich w celach prywatnych i służbowych. Ale... Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z niekontrolowanego używania Internetu i komputera. W szkole ruszył projekt "Wyloguj się do życia" (Wyloguj się do życia - razem z nami).

Angelika Balura, szkolny koordynator
2013.12.11


   

Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka

Akcja Szlachetna Paczka dobiegła końca - w sobotę dostarczyliśmy zapakowane pudła do magazynu, a stamtąd pojechały do potrzebującej rodziny. Uzbieraliśmy 35 pudeł wypełnionych po brzegi bogatym asortymentem, odpowiadając na wszystkie potrzeby"naszej" rodziny. Razem zamieniliśmy ideały w czyny (Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka)!

Magda Bieszke, koordynator akcji
Edyta Razmus, dyrektor ZS STO
2013.12.10


   

Co jedli? VII Tyskie Sympozjum Historyczne okiem gimnazjalisty

Czym jest pieprz w obecnej kuchni? A jak było za czasów Jagiellonów? W średniowiecznej Polsce nie znano widelca. Jak tu przestrzegać zasad savoir-vivre’u? Te i podobne pytanie postawiona na VII Sympozjum Historycznym, które zorganizowane zostało w tyskim muzeum. Prowadził je były nauczyciel STO prof. Ryszard Kaczmarek (Co jedli? VII Tyskie Sympozjum Historyczne okiem gimnazjalisty).

Mikołaj Kozok, uczeń kl. I
2013.12.06


   

Gwiazdka dla Afryki

W tym roku szkolnym nasza szkoła ponownie włącza się akcje UNICEFU - tym razem pod hasłem „Gwiazdka dla Afryki”. Uczniowie zaprojektują i wykonają T-Shirt do, którego dołączona będzie mała paczuszka zapakowana w niebieską wstążeczkę UNICEFU, a w niej symboliczny prezent dla dziecka w Sierra Leone. Z góry dziękuję za okazane wsparcie i zaangażowanie (Gwiazdka dla Afryki). 

 
Koordynator projektu
pedagog szkolny, mgr Angelika Balura
2013.12.04
 

   

Szlachetna Paczka

Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w akcji SZLACHETNA PACZKA - w tym roku chcemy pomóc pani Izabeli, która wychowuje samotnie piątkę dzieci.Nasza rodzina potrzebuje niewiele: głównie żywność, środki czystości, odzież, pomoce szkolne oraz małe doposażenie mieszkania (lista potrzebnych produktów).

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w SZLACHETNĄ PACZKĘ i przynoszenia potrzebnych produktów. Prosimy pamiętać, że dostarczane przedmioty nie muszą być nowe, ale zawsze przygotowane z myślą o drugim człowieku. Dobierajmy je tak, by podniosły poczucie własnej wartości uobdarowanych osób.Wszelkie podarunki można składać u p. Magdy (na cichej świetlicy), bądź u pani Ewy w sekretariacie do 4 grudnia 2013r.

Pozdrawiamy
Magda Bieszke, koordynator akcji
Edyta Razmus, dyrektor ZS STO


   

Strona 1 z 18

 

 

Projekty w ZS STO:Eduscience
 Eduscience
 

Tu klikaj: